Aktualizace

Oznamujeme všem zákazníkům, že jsme do odvolání zrušili možnost osobních odběrů v důsledku situace ohledně epidemie COVID. Naše recepce je do odvolání uzamčená a zboží expedujeme pouze kurýrní službou.
Dále upozorňujeme, že může docházet k prodloužení dodacích termínů v důsledku opatření spojených s epidemií COVID 19.
Pro technické konzultace prosím volejte nebo nám napište mailem.
Děkujeme za pochopení.

X

Úspěch díky kvalitnímu vedení

Vodící rolny Blickle pro dopravní techniku a strojírenství

Blickle_Fuehrungsrollen_184x256px

Ať už v eskalátorech a pásových dopravnících, ve výrobních zařízeních nebo ve strojírenství: Vodící rolny se při nejrůznějším použití starají o to, aby se pohybovalo to, co se pohybovat má. Tak rozmanité jako oblasti použití jsou i příslušné požadavky: od odolnosti proti korozi a teplotní odolnosti přes elektrickou vodivost až po nízký valivý odpor a vysokou nosnost.

Aby byly splněny všechny požadavky, nabízí Blickle portfolio vodících rolen, které zahrnuje celkem šest produktových řad. Ty jsou koncipovány pro různé oblasti použití v dopravní technice i ve strojírenství a realizaci technických zařízení. Některé kladky jsou třeba zatěžovány jen krátkodobě, zato často, jiné trvale a stejnoměrně. Kladky používané venku musejí mimo jiné dokázat vzdorovat kolísání teplot a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pokud přijdou do styku s vodou, chemikáliemi nebo abrazivními materiály, musejí být vůči nim rezistentní. Při vysokých rychlostech je zase požadována dynamická zatížitelnost, v citlivých odvětvích, jako je chemický a farmaceutický průmysl, elektrická vodivost. Nízký valivý odpor zlepšuje energetickou účinnost zařízení a pomáhá plnit ekologické předpisy.

O sérii

Kieswerk-Foerderanlage_202x135pxVhodný materiál pro jakékoli použití
Velká rozmanitost speciálně vyvinutých materiálů pomáhá plnit různé požadavky na kladky. Běhouny jsou podle výběru z pevného polyamidu, umožňujícího lehký pohyb, polyuretanového elastomeru Blickle Extrathane, dynamicky zvlášť zatížitelného Blickle Besthane nebo z termoplastického polyuretanu. Disky kol jsou dostupné v ocelovém nebo polyamidovém provedení. Navíc jsou k dispozici různé varianty pro speciální požadavky, například s nerezovým kuličkovým ložiskem, elektricky vodivé, bezestopé nebo zvlášť teplotně odolné. Každá produktová řada zahrnuje mnoho průměrů kol, šířek a nosností. Díky tomu je pro téměř každý účel použití k dispozici vhodná kladka. 

Zvláštní řešení pro speciální použití

Abfuellanlage-220x146pxŽádaná jsou i zvláštní řešení pro speciální požadavky. Například pro jednoho zákazníka byly koncipovány vodící rolny pro dopravní pás nového typu. Rolny musí překonat hrany o šířce tří milimetrů a hloubce až dvou milimetrů, což vede k silnému nárazovému zatížení. Pojezdová dráha navíc neprobíhá souběžně s osou kola, čímž se běžné kladky nerovnoměrně opotřebovávají a dochází k takzvanému nadměrnému zatížení okraje. Aby vodicí rolny zvládly tyto překážky, byly vyvinuty z vysoce výkonného materiálu. Materiál je zvlášť pevný a nepoddajný a odolá velkému zatížení. Dvě kuličková ložiska podpírají disk kola na velké ploše a pojezdová plocha byla přizpůsobena geometrii dopravního pásu. Tím je zajištěn spolehlivý a téměř bezúdržbový provoz zařízení.

Toto je jen jeden z mnoha příkladů, které společnost Blickle vyvinula pro různé účely použití ve strojírenství a realizaci technických zařízení.