Šetrná přeprava křehkého zboží

Nová řada z měkké gumy Blickle SoftMotion

ALES-POES

V mnoha různých odvětvích je vyžadováno zvlášť velké tlumení kol a kladek, ať už v případě servírovacích vozíků v gastronomii nebo pro transport součástí v elektronickém průmyslu. Křehké zboží má být nejenchráněno před nárazy a otřesy. Na co nejnižší úrovni má být udržována i hlučnost.

Společnost Blickle vyvinula speciálně pro tyto požadavky nové řady POES a ALES. Silný běhoun se zvlášť upravenou konturou se skládá z vysoce kvalitní elastické plné gumy Blickle SoftMotion.

Materiál v kvalitě 55° Shore A se vyznačuje vysokou elasticitou a současně nízkým valivým odporem. Díky tomu jsou při klidném chodu spolehlivě odpruženy nerovnosti. Na rozdíl od jiných směsí gumy navíc nezanechává bezestopý šedý běhoun žádné stopy na komunikacích.

Obruče obou řad jsou pevně navulkanizovány na discích kol, a proto jsou kola velmi vhodná i pro zatížení ze stran. V případě řady POES je disk kola vyroben z pevného polyamidu, u řady ALES z tlakově litého hliníku.

Nosnost kol činí v závislosti na provedení 120 až 350 kilogramů. Kuličková ložiska osy kola a otočného věnce, namazaná mazivem s dlouhodobou účinností, zabezpečují spolehlivé používání, které je za normálních podmínek bezúdržbové.

Jednotlivé varianty výrobků najdete v našem on-line katalogu.