Více hygieny a bezpečnosti ve výrobě

Großküche_Lebensmittelbranche

Potravinářský průmysl musí splňovat zvlášť přísné předpisy pro hygienu a řízení kvality. Nedostatky ve výrobě mohou koneckonců poškodit zdraví spotřebitelů. Proto jsou procesy a zařízení až do detailu dimenzovány na specifické požadavky odvětví – a to i použitá kola a kladky.

Ty se například používají ve výrobních zařízeních i v dopravních a zásobníkových systémech. Velkou výzvou je v tomto směru většinou vlhké prostředí a časté čištění pomocí zčásti agresivních chemikálií. Obojí způsobuje korozi ocelové konzoly kladek a narušuje běhouny z polyuretanu, tím se rychleji opotřebovávají a stávají se nepoužitelnými. To způsobuje zvýšené riziko zranění pracovníků a znečištění zboží.

Odolné proti vlhkosti a chemikáliím
POBS-nassNapříklad kola série POBS splňují vysoké hygienické požadavky. Běhoun je z reakčně nalitého prémiového polyuretanu Blickle Besthane Soft a je odolný vůči vlhkosti i agresivním chemikáliím. Kola přesvědčí velmi nízkým valivým odporem, vysokou dynamickou zatížitelností a nosností do 500 kilogramů. Silný a měkce nalitý povrch navíc zaručuje komfortní a nehlučný běh a nezanechává žádné stopy ani zbarvení na pojezdové ploše. Konzoly pohyblivých nebo pevných kladek této série jsou vyrobeny z kvalitní nerez oceli. Jsou tedy odolné vůči korozi a optimálně přizpůsobené podmínkám potravinářského průmyslu.

K sérii kol

Detektierbares Polyamidrad mit EdelstahlfasernIndikace zlomků detektorem kovu
V potravinářském odvětví jsou žádaná i individuální speciální řešení. Pro jednoho zákazníka byla například vyvinuta speciální polyamidová kola, do nichž při vstřikovém lití byla přimíchána vlákna z nerez oceli. Tím lze pomocí detektorů kovu identifikovat jejich zlomky. Kola se používají pro vozíky v řeznictví, které musejí být vyprazdňovány přímo nad zařízením pro zpracování. Detektor se tímto postará, aby se do výroby nedostaly úlomky materiálu kola, což zajišťuje vyšší bezpečnost.

Optimální řešení pro vysoký komfort jízdy: Nová série kol POTHS od společnosti BlickleTitel_POTHS_Produkte

Série kol POTHS od společnosti Blickle se vyznačuje vysokým komfortem jízdy. Vzhled této série kol společnost Blickle vyvinula speciálně k použití v oblasti hygieny a potravinářství. Bílý disk kola je opatřen modrým běhounem. Díky tomu je lze rychle na pohled poznat, což přispívá k zajištění dodržení přísných hygienických předpisů, které platí zejména v potravinářském odvětví. V nabídce společnosti Blickle se nachází také nerezová provedení z ušlechtilé oceli. Kola jsou při pohybu šetrná vůči povrchu a nezanechávají žádné stopy. Jakostní materiály zajišťují, že kola mají dlouhou životnost. Kolo je tvořeno těžkým a mimořádně stabilním polyamidovým diskem a běhounem z termoplastického polyuretanu. Jedná se o měkký běhoun se stupněm tvrdosti 80 Shore A, který vedle nízkého valivého odporu rovněž vykazuje velmi dobré tlumicí vlastnosti. Dochází tak ke snížení hluku při přepravě, což přispívá k příjemnému chodu bez vibrací. Díky nízkému valivému odporu se snadno překonávají překážky na podlahách hal, jako například prahy. Běhoun ze stříkaného polyuretanu je materiálově spojen s robustním diskem, takže se kola velmi dobře osvědčí i při bočním zatížení.