top-100

Blickle v Top 100

V Německu je celá řada firem, jejichž obrat se v posledních letech zvyšoval vysoce nad celkovým průměrem. Tyto podniky najdeme hlavně mezi středně velkými společnostmi, které jsou motorem německé ekonomiky s více než 15 miliony pracovních míst v SRN. Vyplňují hluchá místa nebo vyšlapávají nové cesty a díky tomu jsou mimořádně úspěšné. Jednou z těchto firem je i Blickle, která se nyní zařadila mezi 100 nejrychleji rostoucích podniků střední velikosti.

Minulý týden zveřejnil časopis „Wirtschaftswoche“ přehled nejrychleji se rozvíjejících německých firem s předním postavením na světovém trhu za období od roku 2002 do roku 2012, jejichž obrat činil 50 milionů až jednu miliardu eur.

Společník ve funkci jednatele, pan Reinhold Blickle, je hrdý na výsledky svého podniku: firma Blickle rostla v letech 2002 až 2012 v průměru o 7,1 procent ročně. Navzdory krachu bank a finanční krizi. Podnik mezitím vykazuje obrat ve výši 158 milionů eur a v roce 2014 růst zhruba o 14 procent.

Co stojí za úspěchem této rodinné firmy, která teď po celém světě zaměstnává už více než 750 lidí? „Věrni svému mottu „we innovate mobility“ investujeme trvale do nových technologií a výrobních zařízení a sázíme na rozvoj mezinárodní prodejní sítě,“ vysvětluje Reinhold Blickle. Jako příklady mohou posloužit nejnovější dceřiné společnosti v Číně a v Turecku. „Jedná se o rostoucí trhy, ve kterých jednak vidíme značný potenciál, a také zde narůstá poptávka po kvalitních kolech a kladkách „Made in Germany“.

Firma Blickle dnes po celém světě provozuje celkem 16 vlastních distribučních společností a své výrobky vyváží do 120 zemí. „Chceme být přímo na místě a sázíme na kvalitu a krátké dodací lhůty.“ Rozsáhlé investice plánujeme i pro mateřský závod v Rosenfeldu.