Koncepce-elektrického-pohonu

Společnost Blickle je výhercem ocenění „handling award 2015“

Koncepce elektrického pohonu přesvědčuje odbornou porotu

Už podruhé vypsala redakce portálu Handling spolu s pořadatelem veletrhů, společností P. E. Schall, cenu „handling award“. Tato soutěž je určena pro všechny výrobce v oblasti mechanických, elektrických a mechatronických řešení pro podnikovou automatizaci a optimalizaci vnitropodnikových procesů.

Nezávislá porota, která sestává z odporníků z této branže, zvolila jako vítěze kategorie „Skladování, příprava zboží k odběru, překládání a doprava“ koncept elektrického pohonu od společnosti Blickle.

V případě elektrické trakce od společnosti Blickle se jedná o modulární pohonný systém pro nejrůznější přepravní zařízení a trajlerové systémy. Přemisťování zařízení s celkovou hmotností až dvě tuny je tak hračkou.  
Značná posuvná síla, dosahující hodnoty až 120 daN, umožňuje šetřit síly při převážení přepravních zařízení/trajlerů. Ve srovnání s manuálním přesouváním je tak možné vynakládat podstatně nižší sílu, což výrazně snižuje namáhavost práce obsluhy při vnitropodnikové přepravě materiálu. Předchází se tak onemocněním svalů a páteře, což vede i ke snížení nákladů způsobených výpadky kvůli pracovní neschopnosti. Otázky ergonomie a ochrany zdraví při práci získávají očividně na důležitosti, a to nejen s ohledem na demografický vývoj.
Pomocná elektrická trakce od společnosti Blickle se vyznačuje lehkým a intuitivním ovládáním a velmi vysokou úrovní bezpečnosti.

Systém umožňuje až 500 rozjezdů při plně nabitém akumulátoru. Při vlečení navíc probíhá rekuperace energie, akumulátor se tedy prostřednictvím řídicí jednotky dobíjí. Vzhledem k tomu je nutné jej dobíjet nabíječkou jen ve výjimečných případech.  

Díky použití osvědčených značkových komponent (motorů, řídicích jednotek, ovládacích prvků a akumulátorů) vykazuje pohonný systém velmi vysokou spolehlivost a velmi dobrý poměr ceny a výkonu.