Aktualizace

Oznamujeme všem zákazníkům, že jsme do odvolání zrušili možnost osobních odběrů v důsledku situace ohledně epidemie COVID. Naše recepce je do odvolání uzamčená a zboží expedujeme pouze kurýrní službou.
Dále upozorňujeme, že může docházet k prodloužení dodacích termínů v důsledku opatření spojených s epidemií COVID 19.
Pro technické konzultace prosím volejte nebo nám napište mailem.
Děkujeme za pochopení.

X
Návštěva-žáků-WG Hechingen

Objevný den pro studenty po francouzsku

Francie je jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů Spolkové
republiky Německo. Jaký je hospodářský význam německo-francouzských vztahů, zjišťovali studenti odborných gymnázií z Hechingenu minulý týden při své návštěvě ve firmě Blickle.


Na základě iniciativy německo-francouzského sdružení mládeže otevřela firma své dveře studentům. Denise Blickle z vedení firmy Blickle Räder+Rollen je sama Francouzka, takže se tohoto projektu zúčastnila s obzvláštním potěšením. Skupina 17 studentů ekonomického gymnázia a také gymnázia se zaměřením na sociální vědy z Hechingenu tak navštívila se svým učitelem francouzštiny, panem Dietmarem Emperlem, náš podnik.

Ve své francouzsky vedené prezentaci popsal manažer pro oblast exportu, pan Frank Lühe, obchodní vztahy s Francií a provedl studenty podnikem. Výroba probíhá výhradně v Rosenfeldu. S pobočkou firmy Blickle ve Francii a s kanadskou distribuční společností komunikují pracovníci oddělení exportu francouzským jazykem. V navazující diskuzi kladli studenti své dotazy francouzsky a prokázali tak dobré znalosti jazyka.

Na otázky ohledně odborného vzdělávání odpovídali referent personálního oddělení Thomas Katz a studentka duální vysoké školy Linda Weisser. Linda Weisser sama v loňském roce absolvovala semestr v zahraničí a mohla tak studentům z vlastní zkušenosti potvrdit, jak je pro práci důležitá znalost cizích jazyků.