Ocenění Red dot

Dvojitá plastová kladka získala mezinárodní cenu za design

Firma Blickle z Rosenfeldu přesvědčila 40členné grémium odborníků, které rozhodovalo o udělení ceny Red Dot Award 2014, vysokou kvalitou designu své nové dvojité plastové kladky Move.

Mezinárodní odborníci v této aktuální soutěži projednávali a hodnotili 4 815 položek z 53 zemí. Kladka Move získala žádanou pečeť kvality Red Dot v kategorii produktový design.

Konstruktéři švábského podniku při vývoji nové kladky spolupracovali s designovou kanceláří. Díky tomu se podařilo dosáhnout optimálního spojení formy a funkce. Maximální jízdní komfort zajišťuje běhoun z termoplastického polyuretanu, který minimalizuje emise hluku. V zájmu uspokojení požadavků zdravotnických aplikací se nová kladka vyrábí jak v nerezovém, tak i v elektricky vodivém provedení.

Rostoucí poptávka po plastových kladkách přiměla firmu Blickle k investování do vlastní výroby plastů. A naše strategie se vyplácí. Náš obrat v uplynulých letech trvale rostl. Cena za design však nebyla jediným potvrzením kladného přijetí naší dvojité plastové kladky na trhu. V Essenu dne 7. července 2014 slavnostně vrcholí uznávaná mezinárodní soutěž: udělují se ceny Red Dot Award. V rámci výstavy vítězných produktů v muzeu Red Dot se s dvojitou plastovou kladkou může po dobu čtyř týdnů seznámit i široká veřejnost. Poté se kladka zařadí do stálé expozice firmy.