Pro hygienické použití - nová řada kol POBS

Čisté řešení i pro vlhké prostředí

V pekárnách, řeznictvích, při přepravě jídel nebo ve velkokapacitních kuchyních - hygiena zaujímá první místo v celém potravinářském průmyslu.

grosskueche Aby bylo učiněno zadost vysokým požadavkům na hygienu, používají se zde dosud zpravidla tvrdá plastová kola. Kolečka nesmějí při jízdě zanechávat stopy na podlaze, ani je nesmí v nejvlhčím prostředí rozrušovat voda. Nevýhodou plastových kol je ovšem jízdní hluk, který je značně slyšet, a chybějící odpružení přepravovaného materiálu.

V tomto směru mají polyuretanové běhouny samá pozitiva: nehlučný chod, šetrnost k jízdnímu povrchu,vynikající valivý odpor a velmi vysoký komfort jízdy. Tyto řady kol ale nemohly být kvůli chybějící odolnosti vůči hydrolýze dosud v potravinářském průmyslu používány. Při stálém kontaktu s vodou by kola časem zkorodovala a vzniklé částice nečistot by negativně ovlivnily výrobní prostředí.

POBS-Lenkrolle V nové řadě kol POBS nyní společnost Blickle spojuje kladné vlastnosti kvalitního polyuretanového běhounu s vysokými hygienickými požadavky . Běhoun řady POBS je vyroben ze speciálně vyvinutého, reakčně nalitého prémiového polyuretanu Blickle Besthane Soft a je stoprocentně odolný vůči hydrolýze a korozivzdorný. Materiál se osvědčuje jako maximálně odolný i vůči mnoha agresivním chemikáliím. Navíc kola přesvědčí vysokou dynamickou zatížitelností a jsou vhodná pro nosnost do 500 kilogramů. Silný a měkce nalitý běhoun zaručuje komfortní a nehlučný chod a nezanechává žádné stopy nebo zbarvení na komunikacích. Řadu kol lze bez problémů používat při teplotách od -25 do +70 stupňů Celsia.

Plášť vyrobených otočných a pevných kladek této řady je z kvalitní nerezavějící chromniklové oceli, a je tedy rovněž optimálně přizpůsoben vlhkému prostředí.

Poté, co se tato inovace již osvědčila v mnoha zákaznických projektech, byla nyní řada kol přidána i do standardního programu společnosti Blickle.