Novinky-Rozšíření-skladu-s-vysokými-regály

Realizace nejvyššího staveniště v okrese Zollernalb probíhá dle plánu

Jak už jsme vás informovali, buduje společnost Blickle Räder+Rollen nový, již druhý sklad s výškovými regály a hlásí se tak znovu ke svému sídlu v Rosenfeldu. Tento sklad s vysokými regály, jehož celková výška činí přibližně 40 metrů, ještě o 13 metrů převyšuje paletový sklad, který jsme vybudovali před pěti lety.

V současné době probíhají stavební aktivity v rosenfeldské průmyslové zóně Dornbrunnen zcela dle časového plánu. Realizace projektu byla zahájena už na začátku května výkopem stavební jámy pro základovou desku a sprinklerovou nádrž. V červenci se pak pokračovalo betonováním 80 cm silné základové desky, při němž se spotřebovalo 1500 kubických metrů betonu, což odpovídá množství potřebnému pro výstavbu více než 20 rodinných domů. Momentálně probíhá instalace ocelové regálové konstrukce, po níž bude následovat montáž střešních a stěnových prvků. Při tom se spotřebuje přibližně 1300 tun oceli. Od října se plánuje montáž veškeré dopravní techniky a instalace zakladačů k obsluze regálů.

Celá stavba by měla být podle předpokladů dokončena koncem tohoto roku, aby bylo možné celé zařízení uvést do provozu už začátkem roku 2016. Tímto rozšířením plně automatického skladu s vysokými regály se podnik chystá na budoucnost: skladová kapacita v Rosenfeldu se zvýší o více než 28 000 míst na palety na více než 43 000 míst.