Odpor je zbytečný!

Nová série kol a kladek s optimalizovanou geometrií běhounu

Pro náročné použití v intralogistice vyvinula společnost Blickle sérii kol a kladek ALB. Ta přesvědčí tenkým kvalitním běhounem s optimalizovanou geometrií. Kola a kladky jsou pak vhodné i pro větší rychlosti a díky nízkému valivému a smykovému odporu umožňují jednoduchou manipulaci.

Značně snížený valivý a smykový odpor

Série je koncipována pro vnitrofiremní přepravu materiálu, například v automobilovém průmyslu. Kola jsou zde díky své velké nosnosti ideální pro použití na vozíkových vlacích. Řešení společnosti Blickle také zaboduje v případě ruční manipulace i u transportních vozíků. V porovnání s jinými koly s polyuretanovým běhounem je jejich valivý odpor až o 40 procent nižší, smykový odpor dokonce o téměř 60 procent. Díky tomu lze bez námahy manuálně pohybovat i těžkými břemeny a řídit je. To pomáhá ergonomičtěji a efektivněji utvářet postupy v intralogistice.

Kola série jsou k dostání s průměrem od 100 do 250 milimetrů. Běhoun je z jakostního reakčně nalitého polyuretanového elastomeru Blickle Besthane®. Materiál nabízí vedle možnosti vysokého dynamického zatížení další výhody: Je zvlášť šetrný vůči jízdnímu povrchu, velmi odolný proti oděru, tichý a nezanechává stopu. Disk kola je zhotoven z odolného tlakově litého hliníku a má dvě vlisovaná kuličková ložiska, namazaná mazivem s dlouhodobou účinností. Díky tomu jsou kola také na dlouhou dobu spolehlivá a bezúdržbová.

Série ALB i jako otočné a pevné kladky

Série ALB je nabízena také jako otočné a pevné kladky ve středně těžkém i těžkém provedení.

V případě středně těžkého provedení zabezpečuje speciální nýtování věnce minimální vůli současně s lehkým chodem, čímž se stará o vysokou životnost. Tato varianta je vhodná pro zátěže od 200 do 500 kilogramů.

U provedení pro vysoké zatížení je konzola vylisovaná ze silnějšího ocelového plechu a navíc vyztužená. To zajišťuje nosnost až 900 kilogramů každé kladky.

Obě varianty jsou navíc dostupné s různými brzdami nebo ochranou proti poranění nohou.