Aktualizace

Oznamujeme všem zákazníkům, že jsme do odvolání zrušili možnost osobních odběrů v důsledku situace ohledně epidemie COVID. Naše recepce je do odvolání uzamčená a zboží expedujeme pouze kurýrní službou.
Dále upozorňujeme, že může docházet k prodloužení dodacích termínů v důsledku opatření spojených s epidemií COVID 19.
Pro technické konzultace prosím volejte nebo nám napište mailem.
Děkujeme za pochopení.

X
Učňové Blickle 2014

Zajištění budoucnosti – firma Blickle vítá 16 nových učňů a stážistů

Dne 1. září 2014 učinilo 16 mladých lidí společně s firmou Blickle Räder+Rollen první krok na začátku své profesní dráhy. Dva z nich se vzdělávají v obchodních oborech, sedm v technických oborech a dalších sedm studuje duální vysoké školy.

Aby se nejdříve seznámili s organizací a výrobními procesy ve firmě Blickle, začíná jejich příprava úvodním týdnem. K tomu patří i průchod provozem a různá produktová školení. Cílem je nejenom získání základního přehledu o 30 000 kolech a kladkách z rozsáhlého výrobního programu, ale i vyjasnění mnoha drobných otázek, které si nováčci kladou: Kde je kantýna nebo jak funguje model pracovní doby.

U firmy Blickle v Rosenfeldu prochází v současné době odbornou přípravou 48 mladých lidí. Podíl učňů a stážistů, dosahující asi 10 procent, je nadprůměrně vysoký. Firma přitom provádí odbornou přípravu jen pro vlastní potřebu odborných pracovníků a klade velký důraz na kvalitní vzdělání. Protože spolu se stálým rozvojem firmy se trvale zvyšuje i počet lidí absolvujících odbornou přípravu, byla loni rozšířena učňovská dílna.