Vždy bezpečné stání

Blickle rozšiřuje své portfolio brzdících patek

Brzdící patky bezpečně a spolehlivě aretují přepravní zařízení a mobilní provozní zařízení v pozici stání. V porovnání se zvedacími patkami, jsou vozíky prostřednictvím brzdících patek fixovány jednoduchou a silou šetřící aktivací těchto patek, aniž by se zvedaly. Dosavadní program Blickle již zahrnoval paletu těžkých brzdících patek s velkou deskou na přišroubování. Ty byly používány hlavně při manipulaci s těžkými břemeny.

Na základě dalších požadavků trhu rozšířila společnost Blickle skupinu brzdících patek o další verze pro lehčí použití, převážně v oblasti průměrů kol 100 a 125 mm s malou deskou na přišroubování: FF 100-1 a FF 125-1. Používají se téměř ve všech odvětvích, v nichž se požaduje aretační funkce, a jsou zvlášť vhodné pro přepravní vozíky v intralogistice, pracovní stoly, pojízdné vozíky na montážních pásech, ale i pro stroje a vozíky s odpruženými kladkami. V porovnání s dosavadními těžkými brzdícími patkami s deskami na přišroubování lze s novými verzemi dosáhnout stejné brzdící síly. Maximální přítlačná síla v kombinaci s příslušnými vhodnými otočnými a pevnými kladkami je cca 60 kilogramů.

Nezávisle na hmotnosti vozíku lze brzdící patky vždy ovládat s malým vynaložením síly. Kromě toho poskytují vyšší stabilitu na hladkých podlahách v porovnání se zabrzděnými standardními kladkami s tvrdými běhouny.

Na každý účel použití je zpravidla potřebná jen jedna brzdící patka. Aretace je v porovnání s klasickými přepravními vozíky se dvěma bržděnými kladkami možná jen pomocí jednoho pohybu. Při častém použití to významně ušetří čas. Při uspořádání dvou otočných a dvou pevných kladek se patky většinou montují mezi otočné kladky. Brzdící patky se hodí i při uspořádání kladek do kosočtverce nebo v případě výše umístěných pevných kladek pro vlečení. Brzdící patka se při aktivaci odpruží až o deset milimetrů. Vozík i s přepravovaným zbožím je tedy vždy spolehlivě zajištěn. Nové verze s velikostí základových desek 100 x 85 mm, která je běžná v případě velkého počtu použití, lze kombinovat se sériemi konzol Blickle LE, L a LK. Na vyžádání jsou rovněž k dispozici další provedení.

S novými variantami nyní Blickle nabízí velkou paletu brzdících patek pro všechny série. Unikátní program skvěle doplní inovativní logistická řešení a zajistí společnosti Blickle náskok na trhu.

Zde najdete celý program brzdicích patek Blickle.