Aktualizace

Oznamujeme všem zákazníkům, že jsme do odvolání zrušili možnost osobních odběrů v důsledku situace ohledně epidemie COVID. Naše recepce je do odvolání uzamčená a zboží expedujeme pouze kurýrní službou.
Dále upozorňujeme, že může docházet k prodloužení dodacích termínů v důsledku opatření spojených s epidemií COVID 19.
Pro technické konzultace prosím volejte nebo nám napište mailem.
Děkujeme za pochopení.

X

Z mobilního se stává stabilní

Blickle rozšiřuje stávající program o další inovativní zvedací kladky.

V důsledku rostoucí mobility v celém průmyslovém odvětví nabývá na významu také zvedání a odstavování přepravních vozů a zařízení.

V mnoha aplikacích se dosavadní program zvedacích kladek Blickle v minulosti mnohonásobně osvědčil. Mobilní provozní zařízení nebo stroje lze rychle – jednoduchým tlakem na ovládací páku – proměnit ve stabilní pracovní plochy. Portfolio bylo nyní doplněno o další inovativní zvedací kladky s různými koncepcemi ovládání. Sem patří například společně výkyvná ovládací páka nebo hydraulické čerpadlo pro současné zvedání několika zvedacích kladek. Správná řešení poskytuje program zvedacích kladek Blickle také s ohledem na vyrovnávání výškových rozdílů jednotlivých kladek.

Hlavní přednosti:

 • Z mobilní stabilní – zvedací kladka HRLK-HN

  Tato série představuje další vývoj úspěšné zvedací kladky HRLK, která byla první zvedací kladkou, kterou bylo možné jednoduše zvednout a spustit nožní pákou. Ovládací páka již u této nové série není fixovaná na pevné místo jako doposud, ale má možnost výkyvu v záklonu.

  Výhody:
  • ideální v případě úzkého prostoru, protože páka je výkyvná pod okraj vozíku
  • rovněž se tak zabrání úrazům nohou (v důsledku vyčnívající páky)
  • výborná pro mobilní provoz díky velkorysé světlé výšce 13 mm

 • Z stabilní mobilní – zvedací kladka HRLK-F

  Tato série tvoří obrácenou variantu ke zvedací kladce HRLK-HN. Zatímco předchozí kladka se používá hlavně pro aplikace, které jsou většinou v pohybu a je třeba je zafixovat pouze občas, je tato série dimenzovaná hlavně pro stacionární použití.

  Výhody:
  • výškově nastavitelné kolo, které lze zvedat a spouštět nožní pákou
  • brzdicí patka je fixovaná
  • světlá výška 5 milimetrů v mobilním stavu
  • nosnost až 150 kg

Obě výše popsané série jsou k dostání s různými variantami kol z jakostního pevného polyamidu 6 nebo bezestopého polyuretanového běhounu Blickle Extrathane®. Plášť vylisovaný z ocelového plechu disponuje dvouřadým uložením kuliček v otočném věnci. Průměr kola je 80 mm, zatímco deska na přišroubování se standardně montuje v rozměrech 100 x 85 mm. K dostání jsou ovšem i jiné rozměry desek. Navíc se tyto série na přání vyrábí i v elektricky vodivé verzi pro možnost použití v citlivých prostředích.

 • Pro opravdu náročné použití – zvedací kladka HRLSD

  Tato série zvedacích kladek pro vysoké zatížení se vyznačuje nanejvýš robustní ocelovou svařovanou konstrukcí. Použité dvojité kladky jsou standardně namontovány ve variantách kol z pevného polyamidu 6 nebo bezestopého běhounu z polyuretanu Extrathane® Blickle. Celkovou výšku zvedací kladky lze rychle a snadno variabilně nastavit přes nastavitelnou brzdicí patku pomocí nástrčného klíče v rozsahu od 170 do 210 milimetrů. Tyto zvedací kladky se proto ideálně hodí pro těžká stacionární zařízení, s nimiž se musí pohybovat jen příležitostně. Přesto v mobilním stavu disponují velkorysou světlostí 40 milimetrů.

  Výhody:
  • nosnost – podle provedení až 1 300 kilogramů
  • snadná manipulace s těžkými obráběcími stroji a jinými velkými zařízeními a jejich polohování
  • nerovnosti podlahy lze ideálně vyrovnat
  • světlá výška 40 milimetrů v mobilním stavu
  • na přání s koly z elektricky vodivého polyamidu

 • Zvedání je snazší – zvedací kladky HRLK-HYD

  V případě této série zvedacích kladek lze proměnit přepravní zařízení do hmotnosti 550 kilogramů pomocí integrované, hydraulicky ovládané brzdicí patky ve stabilní pracovní plochu. Hydraulické válce jednotlivých zvedacích kladek jsou připojeny prostřednictvím hydraulické hadice k centrálnímu čerpadlu. Díky ovládání ruční klikou proudí hydraulický olej z čerpadla do válců zvedacích kladek. Tato hydraulická jednotka pochází od švýcarské firmy Ergoswiss a je osvědčená již po dlouhá léta. Expedovaná sada sestává ze čtyř zvedacích kladek s koly z termoplastického polyuretanového běhounu série PATH, hydraulického čerpadla včetně ruční kliky a montážní sady s návodem k obsluze.

  Výhody:
  • tiché a synchronní zvedání
  • minimální vynaložení síly
  • max. zdvihací síla na sadu (4 kladky), 550 kilogramů

Další série pro různé požadavky naleznete v našem novém programu zvedacích kladek

Máte zájem?

V případě vašeho zájmu o výše uvedené série nebo jinou zvedací kladku z našeho dodavatelského programu zavolejte prosím na níže uvedené telefonní číslo nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu.