Naprosto spolehlivé i na širém moři

Otočné kladky z nerezové oceli LEX-POBS 125XKA-FI a LEX-POBS 160XKA-FI

Zákazník

Zákazníkem je americký koncern zabývající se námořními robotickými systémy, který vyvinul, vyrobil a provozuje námořní kluzák – bezpilotní plavidlo se solárním a vlnovým pohonem.

Trennlinie

Anwendung

Použití

Námořní kluzáky jsou většinou používány na širém moři k získávání a posílání údajů, kde nejsou trvale či přechodně k dispozici jiné možnosti, jako lodě nebo ostrovy. Námořní kluzáky jsou zejména používány výzkumnými ústavy, petrochemickými společnostmi a také ozbrojenými silami, například pro vojenské zpravodajství.
Snímací zařízení pro bezpilotní plavidlo se používají jak na souši, tak na palubách lodí. Zákazník vyzkoušel velké množství kladek, které však v extrémních podmínkách velmi brzo selhaly. Kombinace arktických teplot, tropického slunce a častého ponoření ve slané vodě kladky velmi namáhala. Také použití na často hrubém povrchu paluby lodi, který zvyšoval opotřebení kladek, vedlo k velmi brzké zkáze produktu.
Trennlinie


Lsung Řešení z našeho standardního programu

V úzké spolupráci odborníků na kola a kladky z americké pobočky Blickle a centrálního závodu v Rosenfeldu byly jako nejvhodnější výrobek k tomuto použití stanoveny kladky LEX-POBS 125XKA-FI a LEX-POBS 160XKA-FI. Běhoun odolný vůči hydrolýze vyrobený z materiálu Blickle Besthane Soft® a disky kol z černého, kvalitního polyamidu jsou ideální volbou vzhledem ke slunci a hrubému povrchu na lodní palubě. Nerezová kuličková ložiska s hlazeným gumovým těsněním (2RS) a konzola z nerezové oceli velmi dobře odolají korozi. Blokace kola a otočného věnce Blickle „stop-fix“ zabrání nechtěnému pohybu i na kolébající se lodní palubě.

Trennlinie


Výsledek

Zákazník tyto kladky vyzkoušel ve zkušební stanici za nejextrémnějších podmínek, které se při použití mohou vyskytnout. Nerezové kladky Blickle odolné vůči hydrolýze prošly všemi testy s grácií, a byly proto schváleny pro sériovou výrobu.

 

Technické informace a výhody produktů LEX-POBS 125XKA-FI a LEX-POBS 160XKA-FI
• Nerezová kladka s běhounem z Besthane® Soft odolná vůči hydrolýze dokáže přestát časté umývání či ponoření do vody, aniž by vykazovala poškození
• Kuličkové ložisko z nerezové oceli 2RS nabízí lehčí chod v porovnání s koly s kluznými ložisky, která se často používají ve vlhkém prostředí
• Blickle blokace „stop-fix“ zajišťuje dostatečnou stabilitu dokonce i na houpající se lodi na moři