Přes jednotlivé řady kol nebo kladek získáte přímý přístup k příslušné stránce v on-line katalogu. U všech sérií kol naleznete na následujících stránkách odpovídající otočné a pevné kladky. Prostřednictvím zobrazených tabulek můžete v on-line katalogu získat podrobné informace o produktech.

Výrobní program

Přístrojová kola, přístrojové a designové kladky

 • Přístrojová kola a kladky

  Přístrojová kola a kladky

  Lehké přístrojové kladky a přístrojová kola převážně pro použití v interiéru. Koncipovány jsou pro rychlosti do 3 km/h. Typická použití přístrojových kladek jsou lékařské přístroje, výstavní stánky nebo velkokuchyňská zařízení.

 • Kladky z plastu

  Kladky z plastu

  Umělohmotné kladky a umělohmotná kola s moderním designem pro lékařské přístroje, nábytek a transportní systémy. Běhoun umělohmotných kol sestává z termoplastického gumového elastomeru odolného proti lomu se stupněm tvrdosti 85° Shore A.

Gumová kola a kladky

 • Kola a kladky se standardními celogumovými obručemi a gumovým běhounem

  Kola a kladky se standardními celogumovými obručemi a gumovým běhounem

  Celogumové kladky a termoplastické gumové kladky pro použití s nízkou hlučností a šetrností k jízdnímu povrchu. Celogumové kladky jsou univerzálně použitelné. Termoplastická gumová kola se vyznačují velmi malým valivým a smykovým odporem.

 • Kola a kladky s obručemi z měkké gumy a dvousložkovými celogumovými obručemi

  Kola a kladky s obručemi z měkké gumy a dvousložkovými celogumovými obručemi

  Celogumové kladky a kladky z měkké gumy pro nejvyšší komfort jízdy při špatné kvalitě podlahy. Celogumová kola a kola z měkké gumy jsou odolná proti mnoha agresivním látkám.

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení s elastickými celogumovými obručemi

  Kola a kladky pro vysoké zatížení s elastickými celogumovými obručemi

  Pro velké zátěže jsou obzvlášť vhodné kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení s vysoce elastickými gumovými koly. Při velmi vysokých nosnostech se používají tak zvané dvojité kladky pro velké zatížení.

Kola a kladky s pneumatikami a superelastickými obručemi

 • Kola a kladky s pneumatikami a duší

  Kola a kladky s pneumatikami a duší

  Rejdové a pevné kladky s gumovými koly s pneumatikou a duší pro nejvyšší šetrnost k jízdnímu povrchu. Kola se vzduchovou pneumatikou se dodávají s blokovým nebo drážkovým dezénem a jsou vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení se super-elastickými celogumovými obručemi

  Kola a kladky pro vysoké zatížení se super-elastickými celogumovými obručemi

  Kola pro vysoké zatížení a kladky pro vysoké zatížení s houževnatou patkou obruče vyztuženou ocelovým drátem. Jako další variantu dodáváme 3složkové obruče s vysoce elastickou mezivrstvou.

Kola a kladky z polyuretanu

 • Kola a kladky se vstřikovaným běhounem z polyuretanu

  Kola a kladky se vstřikovaným běhounem z polyuretanu

  Rejdové a pevné kladky s polyuretanovými koly ze stříkaného, termoplastického elastomeru, velmi malým otěrem a nízkým valivým odporem. Běhoun polyuretanových kol má velmi vysokou chemickou odolnost proti mnoha agresivním látkám.

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Softhane®

  Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Softhane®

  Kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení ze zeleného reakčně litého polyuretanového elastomeru s tvrdostí 75 ° Shore A. Tlustý, elastický běhoun Blickle Softhane® zajišťuje velmi vysoký jízdní komfort.

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Extrathane®

  Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Extrathane®

  Kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení se světle hnědým, reakčně litým polyuretanovým elastomerem s tvrdostí 92 ° Shore A. Běhoun Blickle Extrathane® vykazuje velmi vysokou odolnost proti řezu a proti dalšímu trhání a navíc je velmi odolný

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Besthane® Soft

  Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Besthane® Soft

  Kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení z reakčně litého polyuretanu. Pro velmi nízký valivý odpor jsou vhodné kladky a kola Blickle Besthane® Soft s tvrdostí 75° Shore A, pro velmi vysokou, dynamickou zatížitelnost jsou to kladky a kola Bli

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Besthane®

  Kola a kladky pro vysoké zatížení s běhounem z nalitého polyuretanu Blickle Besthane®

Kola a kladky z polyamidu a polypropylenu

 • Kola a kladky z polyamidu, kola a kladky z polypropylenu

  Kola a kladky z polyamidu, kola a kladky z polypropylenu

  Polyamidová kola a kladky z vysoce kvalitní umělé hmoty odolné proti lomu. Na hladkých podlahách mají kola velmi lehký chod. Navíc lze pro nehlučný chod dodat sérii kol s gumovým mezikroužkem tlumícím hluk.

 • Kola a kladky pro vysoké zatížení z polyamidu

  Kola a kladky pro vysoké zatížení z polyamidu

  Kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení z polyamidu nebo vysoce komprimovaného litého polyamidu. Konzoly kladek pro vysoké zatížení jsou dodávány také se silným, lisovaným ocelovým plechem nebo v obzvlášť robustním, svařovaném provedení.

Kola a kladky z litiny a oceli

 • Kola a kladky z litiny

  Kola a kladky z litiny

  Litinové kladky a kola z šedé litiny nebo z tvárné litiny pro velmi vysoké nosnosti. Litinová kola jsou mimořádně otěruvzdorná a odolná proti oleji.

 • Ocelová kola a kladky pro super-vysoké zatížení

  Ocelová kola a kladky pro super-vysoké zatížení

  Celoocelové kladky pro vysoké zatížení a kola pro vysoké zatížení, extrémně odolné proti tlaku a proti otěru pro velmi vysoká zatížení. Zatížitelnost v tahu a tvrdost celoocelových kol jsou v širokém rozsahu teplot konstantní (-100 C° až +300 C°).

Kola a kladky s nákolkem

 • Kola a kladky s nákolkem

  Kola a kladky s nákolkem

  Kola s nákolkem a kladky s nákolkem z oceli, šedé litiny nebo litého polyamidu pro různé normy kolejnic. Dvojitá kola s nákolkem jsou dodávána z litého polyamidu a z plné oceli.

Kladky z nerezové oceli

 • Kladky z nerezové oceli

  Kladky z nerezové oceli

  Kladky z ušlechtilé oceli s konzolou z kvalitní, nerezavějící chromniklové oceli. Dodávají se s polyamidovými koly, polyuretanovými koly nebo gumovými koly.

Teplotně odolná kola a kladky

 • Teplotně odolná kola a kladky

  Teplotně odolná kola a kladky

  Kladky a kola odolné proti horku pro použití v oblastech vyšších teplot. Běhoun je z plné gumy nebo silikonové gumy odolné proti horku, popřípadě je materiál kola z polyamidu odolného proti horku, fenolové pryskyřice nebo litiny.

Odpružené kladky

 • Odpružené kladky pro vysoké zatížení

  Odpružené kladky pro vysoké zatížení

  Odpružené rejdové a pevné kladky pro vysoké zatížení s pružinovým tlumením pro mimořádně vysoký komfort jízdy i při vyšších rychlostech. Dodávají se s ocelovými pružinami, polyuretanovými pružinami nebo s patentovanou konstrukcí s kotoučovými pružinami s

Kompaktní a zvedací kladky

Vodící rolny

 • Vodicí rolny

  Vodicí rolny

  Vodicí kladky z polyuretanu nebo polyamidu v mnoha průměrech pro nejrůznější oblasti použití. U specifických požadavků zákazníka lze realizovat individuální speciální řešení vodicích kladek.

Kola a kladky pro paletovací a vysokozdvižné vozíky

 • Kola a kladky pro paletovací a vysokozdvižné vozíky a jiné pozemní dopravníky

  Kola a kladky pro paletovací a vysokozdvižné vozíky a jiné pozemní dopravníky

  Hnací kola, kola pro paletizační vozíky a obruče s polyuretanovým běhounem, popřípadě gumovými obručemi. Běhoun je podle série kola pevně nalitý, nalisovaný nebo navulkanizovaný na disk kola.

Hnací kola a přírubová kola

 • Hnací a přírubová kola

  Hnací a přírubová kola

  Kladky pro zdvižné vozíky a kola pro vysokozdvižné vozíky z polyamidu, popřípadě s polyuretanovým běhounem. Kladky pro vysokozdvižné vozíky jsou dodávány s kuličkovými ložisky nebo bez kuličkových ložisek.

Obruče