Stříbrnou medaili obhájila společnost EcoVadis

Společnost Blickle potřetí oceněna společností EcoVadis za udržitelné podnikání

Navzdory výrazně přísnějším kritériím hodnocení získal celosvětově působící výrobce kol a koleček Blickle v roce 2023 opět stříbrnou medaili. Stříbrná medaile od mezinárodní hodnotící platformy EcoVadis.

Od svého založení v roce 2007 se společnost EcoVadis stala největším a nejspolehlivějším poskytovatelem hodnocení udržitelnosti podniků na světě. Do mezinárodní sítě EcoVadis patří více než 100 000 hodnocených společností. Žebříček udržitelnosti zkoumá výrobní a dodavatelské řetězce z hlediska udržitelnosti. Hodnocení je založeno na čtyřech kritériích: životní prostředí, etika, práce a lidská práva a udržitelné zadávání veřejných zakázek.

Společnost Blickle Räder+Rollen GmbH u.Co.KG získala v roce 2023 i přes přísnější kritéria hodnocení opět stříbrnou medaili. To bylo možné pouze díky dalšímu zlepšení v hodnocených oblastech oproti roku 2021.

Výrobce kol a koleček z Rosenfeldu patří mezi 14 procent nejlépe hodnocených společností v roce 2023. Ve svém oboru Blickle je zastoupena dokonce mezi 6 procenty nejlepších.

Pro vedení společnosti je to další potvrzení, že investice do výroby šetřící zdroje a převzetí společenské odpovědnosti se projevují a že společnost jde správným směrem. Společenská odpovědnost se projevují a že společnost je na velmi dobré cestě.