Společnost Blickle sází na polyuretan

Rozšíření kapacit umožňujících výrobu výkonných běhounů

Trend v používání polyuretanových běhounů u kol i kladek stále posiluje. Tyto polymerní elastomery mají řadu výhod. Jsou mj. šetrné k jízdnímu povrchu, mají tichý chod a jsou odolné vůči olejům. Společnost Blickle disponuje letitými zkušenostmi s vývojem a výrobou kol s litým polyuretanovým běhounem a ve svém portfoliu má řadu variant, které se osvědčily v mnoha průmyslových odvětvích a aplikacích. K uspokojení rostoucí poptávky po tomto elastomeru bude společnost Blickle pokračovat v rozšiřování svých výrobních kapacit a následně provozovat jednu z největších továren na výrobu polyuretanových kol na světě.

Prémiový polyuretan Blickle Besthane®

Použitelnost a funkčnost přepravních vozíků a nakládacích zařízení do značné míry závisí na kvalitě použitých kol a kladek. Běhouny mají také vliv na komfort jízdy a manipulovatelnost jízdního prostředku. Společnost Blickle již více než 20 let vyvíjí a vyrábí vlastní polyuretanové běhouny z materiálů

  • Softhane®
  • Besthane® Soft
  • Extrathane®
  • Besthane®

Besthane® je prémiovým polyuretanem patřícím mezi tvrdé polyuretanové elastomery. Běhoun o tvrdosti 92 Shore A přesvědčí nízkým rozjezdovým i valivým odporem a je navíc odolný vůči hydrolýze. Kola s běhounem Blickle Besthane® vykazují extrémně nízké zahřívání při dynamickém zatížení, a jsou proto obzvláště vhodná pro vyšší rychlosti. Prvním polyuretanem v sortimentu výrobků společnosti Blickle byl Extrathane® s tvrdostí 92 Shore A, což je dnes standardní polyuretan společnosti Blickle. Vyznačuje se především vysokou odolností proti proříznutí a dalšímu trhání. O něco později se sortiment rozšířil o běhouny Besthane® a Softhane®. Poslední zmiňovaný je měkkým polymerním elastomerem, který přesvědčí především vysokým tlumením vibrací a šetrností k jízdnímu povrchu. Potom společnost Blickle uvedla na trh Besthane® Soft – měkkou alternativu k Besthane®, která je rovněž stabilní vůči hydrolýze. Kola s tímto běhounem mají dobrou trakci, tichý chod a velice málo se zahřívají při dynamickém zatížení. Proto jsou ideální pro vysoké rychlosti a používají se v elektrických pohonných systémech Blickle.
Více informací se dozvíte v naší brožuře!

Nově v nabídce: Vulkollan®

Kromě polyuretanových kol se speciálně vyvinutým běhounem vyrábí společnost Blickle také kola s běhounem z materiálu Vulkollan® – jde o reakci na zvýšenou poptávku na trhu a rozhodnutí, které optimálně doplňuje portfolio výrobků. Tato kola o tvrdosti 92 Shore A nabízejí vysokou dynamickou zatížitelnost a dobrou trakci v pohonných aplikacích. Navíc mají velmi dobré mechanické vlastnosti, a proto se používají hlavně jako hnací kola v manipulační technologii.

Specialista na speciální řešení

Společnost Blickle odhaduje, že poptávka po polyuretanových kolech dále poroste. Široký sortiment nabízených výrobků zahrnuje

Nabídku doplňují speciální polyuretany pro vysoké dynamické a mechanické zatížení, dále provedení antistatická či s optimalizovaným valivým odporem. Stále větší roli hrají nestandardní provedení čili výrobky na míru s vysokými požadavky na nosnost. David Blickle, člen vedení, popisuje image společnosti Blickle následovně: „Vnímáme se nejen jako standardního poskytovatele kol a kladek, ale spíše jako odborníka na speciální řešení. Navzdory širokému sortimentu čítajícímu 30 000 standardních výrobků dostáváme denně velké množství dotazů od zákazníků k nestandardním výrobkům na míru, které potom v úzké spolupráci s nimi rádi realizujeme.“

Společnost Blickle je specializuje na nestandardní výrobky šité na míru. „Naší silnou stránkou jsou individuální řešení požadavků zákazníka. Díky hlubokému know-how, které naši technikové mají, můžeme vyvíjet a optimalizovat polyuretanové výrobky v závislosti na konkrétní aplikaci. Naše týmy složené ze zkušených konstruktérů, chemiků a zkušebních techniků přesně vědí, jak lze podle konkrétních požadavků zákazníka vytvořit dokonalé výrobky. Vlastnosti výrobku jsou ovlivňovány úpravou procesních parametrů nebo receptury a pro každý účel použití je vytvořen optimální běhoun kola,“ říká David Blickle.
Přejít ke speciálním řešením

Nejmodernější výrobní technologie

Rozsáhlý sortiment a rostoucí počet speciálních řešení vyžadují velké výrobní kapacity. Aby se předešlo problémům ve výrobě, pokračuje společnost Blickle ve své „ofenzivě“: „Abychom mohli pružně reagovat na poptávku zákazníků a byli schopni nabídnout vysokou kvalitu s krátkými dodacími lhůtami, musíme držet krok v oblasti výrobních technologií a rozšiřovat naše kapacity,“ říká David Blickle a vysvětluje: Plánovaným novým výrobním závodem na polyuretany si společnost Blickle vytváří dodatečný potenciál do budoucna. Termín zahájení výstavby je stanoven na polovinu roku 2020. Po dokončení tohoto rozšíření výrobních kapacit bude společnost Blickle provozovat jednu z největších továren na výrobu polyuretanových kol na světě a bude také optimalizovat toky aktiv a logistiky v rámci společnosti.

Vulkollan® je registrovaná ochranná známka skupiny Covestro.