Hodnocení roku

Rok 2023 pro společnost Blickle v kostce

Rok 2023 je pro skupinu Blickle v mnoha ohledech bohatý na události. Významným milníkem v 70leté historii společnosti bylo otevření nové výrobní budovy na výrobu polyuretanových kol o rozloze 24 000 m2 a nové administrativní budovy Blickle včetně Experience Center. Díky úspěšnému dokončení těchto průkopnických projektů je společnost Blickle ideálně připravena na výzvy budoucnosti.

Navzdory svému přednímu světovému postavení v oboru výroby kol a koleček a celosvětovému působení čelila skupina Blickle v roce 2023 výzvám náročného ekonomického prostředí. Hospodářský růst byl v mnoha evropských zemích slabý, což mělo negativní dopad i na poptávku v oblasti výroby kol a koleček. Růst skupiny Blickle ovlivnily také konflikty na Ukrajině a na Blízkém východě, vysoká inflace, nedostatek kvalifikované pracovní síly a slabá globální ekonomika.

Přesto můžeme být s celkovým vývojem spokojeni, neboť skupina Blickle dokázala i přes tyto nepříznivé okolnosti obhájit a dále rozšířit svou pozici světového lídra na trhu v oblasti výroby kol a koleček. Společnost Blickle čelí nejrůznějším výzvám a díky různým optimalizačním a digitalizačním projektům a velkému množství inovativních výrobků se neustále vyvíjí, aby se i v obtížném tržním prostředí udržela na špičce.