Otočné kladky pro vysoké zatížení od firmy Blickle

O několik kroků napřed  – v nosnostech i jízdních rychlostech  

Otočné kladky se používají v nejrůznějších variantách také v oblasti vysokého zatížení. Nosnost otočných kladek pro vysoké zatížení dosahuje až 30 000 kg, průměr kola až 500 mm při maximální vestavné výšce 675 mm. Na přání zákazníka společnost Blickle zhotovuje také vhodná individuální speciální řešení, která se používají po celém světě. Malou ochutnávku již realizovaných speciálních řešení naleznete v sekci Success Stories.

Vedle použití v aplikacích s vysokými zátěžemi se otočné kladky pro vysoké zatížení používají také při vyšších rychlostech, a to až do 25 km/h. Ve srovnání s otočnými přístrojovými a transportními kladkami jsou obzvláště stabilně sestrojeny, aby byly schopny pohybovat někdy i velmi vysokými zátěžemi. Částečně se v této oblasti také uplatňují otočné kladky se dvěma kolečky, tzv. dvojité kladky. Typickými oblastmi použití jsou pozemní dopravníky, , montážní a přepravní systémy nebo zařízení v interiéru i exteriéru nejrůznějšího provedení.

Veškeré kladky a kola pro vysoké zatížení od společnosti Blickle se testují podle zkušebních podmínek příslušných předpisů DIN – při 4 km/h podle DIN EN 12532, při vyšších rychlostech podle DIN EN 12533.

Těžká otočná kolečka: Správné těžké otočné kolečko pro každou aplikaci.

Řiditelná těžká kolečka jsou vhodná pro různé aplikace v závislosti na běhounu:

Otočná kolečka pro vysoké zatížení: polyuretanová

Polyuretanová kola bodují například díky své vysoké odolnosti proti proříznutí a dalšímu trhání, nízkému valivému odporu, vysoké dynamické zatížitelnosti a velmi vysoké šetrnosti k jízdnímu povrchu.

Kolečka pro vysoké zatížení: Elastické nebo superelastické plné pryžové pneumatiky.

Alternativně jsou k dispozici těžká otočná kolečka s pružnými nebo superpružnými plnými pryžovými pneumatikami a ocelovým ráfkem. Ve srovnání s pneumatikami zaručuje tato řada otočných koleček odolnost proti propíchnutí, nenáročnost na údržbu za běžných provozních podmínek a dobrou stabilitu s přesným chováním při řízení.

Otočná kolečka pro vysoké zatížení: litý polyamid nebo polyamid

Otočné kladky pro vysoké zatížení s koly z litého polyamidu nebo polyamidu jsou naopak mimořádně pevné a mají obzvláště vysokou nosnost. Hodí se zejména pro hladké povrchy, kde přesvědčí lehkým chodem a velmi nízkým valivým a smykovým odporem. Díky LSSD-GSPO 500K lze dosáhnout například nosnosti 30 000 kg.

Otočná kolečka pro vysoké zatížení: masivní ocel

V případě, že je zapotřebí opravdu vysokých nosností, je vhodné vybírat z kladek pro vysoké zatížení s koly z plné oceli. Zde nepředstavuje žádný problém zatížení na kladku až do 15 000 kg. Hledáte-li naopak otočné kladky pro použití při vysokých teplotách, nabízí společnost Blickle v oblasti vysokého zatížení varianty s koly z šedé litiny. Tyto lze používat až do okolních teplot 270 °C.

Těžká otočná kolečka: Pružinová těžká otočná kolečka.

Naše odpružená těžká otočná kolečka jsou ideálním řešením pro přepravu těžkých nákladů v různých průmyslových prostředích. Díky své robustní konstrukci a pružným vlastnostem umožňují přesné a snadné řízení i v extrémních podmínkách. Naše těžká otočná kolečka jsou speciálně navržena tak, aby zvládala vysoké zatížení a nabízela spolehlivou manévrovatelnost na různých površích.

Otočná kolečka pro těžký provoz: Kompaktní kolečka

Pro doplnění tohoto výčtu je třeba ještě zmínit „malé velké“, tzv. „otočné mini-kladky pro vysoké zatížení“. Co do nosnosti se sice zdaleka nevyrovnají dosud popsaným sériím kol, nicméně svou velikostí 35 až 65 mm průměru kola a celkovou výškou od 52 do 90 mm lze jejich nosnost až do 350 kg považovat za úctyhodnou. Kompaktní kladky v sobě spojují malou vestavnou výšku s vysokou nosností. U dvojitých otočných kladek lze nosnost dokonce více než zdvojnásobit. Přehled kompaktních kladek najdete v našem online katalogu.

Ztratili jste v té rozmanitosti přehled o různých otočných kladkách pro vysoké zatížení? Pak vám možná pomůže vyhledávač výrobků Blickle. Lze v něm filtrovat dle specifických vlastností pro daný výrobek, čímž zúžíte velikost výběru na pouhých několik relevantních výrobků. V ostatních případech vám s výběrem výrobku po telefonu rád pomůže náš vyškolený pracovník.