70 let Home of Mobility

Blickle Räder+Rollen slaví 70. výročí založení společnosti 

Společnost Blickle Räder+Rollen letos slaví 70. výročí pod heslem "70 let Home of Mobility ". Co ale toto heslo znamená? Společnost Blickle podporuje mobilitu po celém světě ze svého sídla v Rosenfeldu. Historie výrobce kol a kladek sahá až do roku 1953. Tehdy Wilhelm Sülzle rozdělil svou malou železářskou továrnu na tři nezávislé společnosti pod vedením svých synů a zetě Heinricha Blickleho, otce dnešního jednatele Reinholda Blickleho. Nově založená společnost Blickle převzala výrobu železných kol na trakaře. To však netrvalo dlouho a společnost se během několika desetiletí vyvinula v lídra světového trhu v oblasti kol a kladek. Tento úspěch podporuje pět pilířů: oddaný tým, celosvětová prodejní síť, široký sortiment výrobků, důvěra zákazníků a vysoká úroveň výrobních znalostí.

Domov pro více než 900 zaměstnanců v Rosenfeldu

Každý den přichází a odchází z centrály více než 900 zaměstnanců. Pro mnohé z nich se společnost Blickle stala kouskem domova. Jejich cílem je každý den společně znovu vynalézat kolo a vytvářet stále nová, inovativní řešení mobility. Navzdory rostoucí internacionalizaci zaměstnává společnost Blickle většinu svých zaměstnanců v závodě v Rosenfeldu a klade velký důraz na kvalitu "Made in Germany". Co ale vlastně znamená "Made in Germany"? Technicky vzato je tento termín pouze označením původu. Pro nás však "Made in Germany" znamená více. Je to slib, který společnost Blickle dává svým zákazníkům. Aby mohl každému zákazníkovi nabídnout to správné řešení - a to v té nejvyšší kvalitě - spojuje výrobce kol a kladek 70 let vývoje a výrobního know-how se 70 lety orientace na zákazníka. Cílem je nikdy nestát na místě, ale udržovat svět mobility v pohybu.

Domov pro 20 mezinárodních obchodních společností

S celkem 20 mezinárodními obchodními společnostmi a exportem do více než 120 zemí se společnost Blickle stala globálním hráčem a lídrem na světovém trhu v oblasti kol a kladek. Více než 300 zaměstnanců ve vlastních obchodních společnostech v Evropě, Severní Americe a Asii a Tichomoří a obchodní partneři po celém světě tvoří jedinečnou prodejní síť pro výrobky vyráběné v Rosenfeldu. Díky nejmodernějšímu logistickému centru v sídle společnosti je možné okamžitě dodat 8 000 typů kol a koleček ze skladu a dalších 12 000 do dvou až tří dnů.

Domov pro 30 000 kol a kladek ve standardním sortimentu

Různá použití koleček jsou stejně rozmanitá jako 30 000 výrobků ve standardním sortimentu. Ať už se jedná o intralogistiku, manipulaci s materiálem, stavbu strojů a zařízení, mobilní zařízení a přístroje všeho druhu nebo o zdravotnictví a hygienu, kola a kladky Blickle splňují širokou škálu požadavků. Blickle nabízí výrobky z různých materiálů s nosností až 100 tun. Pokud ve standardním sortimentu není vhodné kolo nebo kladka, technici se rádi ujmou jakékoli nové výzvy, protože speciální řešení na míru jsou u společnosti Blickle na denním pořádku.

Domov pro 70 000 zákazníků po celém světě

Společnost Blickle je spolehlivým partnerem pro více než 70 000 zákazníků z průmyslu a obchodu po celém světě. Specialista na kola a kladky nabízí svým zákazníkům komplexní poradenské služby, ať už prostřednictvím kontaktních osob nebo pomocí chatu na webových stránkách. K dispozici jsou také ke stažení soubory CAD v pěti formátech. Zákazníci tak mají možnost předem začlenit výrobky do svého návrhu. Nově spuštěný internetový obchod ještě více usnadňuje nakupování; zákazníci v e-shopu samozřejmě dostanou i své individuální podmínky. Zavedením nového systému správy informací o výrobcích vytvořila společnost Blickle také základ pro jednoduché poskytování všech elektronických údajů o výrobcích. To umožňuje zpřístupnit jednotlivé elektronické katalogy včetně všech údajů, obrázků a cen na platformách pro elektronické nakupování.

Domov pro výrobní znalosti

Pro Blickle je důležité nespoléhat se na minulé úspěchy. V popředí stojí další vývoj stávajících materiálů, používání nejmodernějších strojů a neustálá optimalizace výrobních procesů - a to vše centrálně na jednom místě. Díky vysokému vertikálnímu rozsahu výroby záměrně sdružujeme kompetence a zkušenosti v naší centrále a zajišťujeme tak krátké vzdálenosti. To nám umožňuje rychle a pružně reagovat na požadavky zákazníků a nabízet mezinárodním zákazníkům vysokou kvalitu výrobků s krátkými dodacími lhůtami. Prodej, design, vývoj a výroba pracují ruku v ruce. Mají přístup k nejmodernějším konstrukčním programům i výrobním a zkušebním procesům. Jedním z vrcholů v sidle společnosti Blickle v Rosenfeldu je nové centrum určené pro zákazníky. Díky nejmodernějším testovacím zařízením a jedné z nejmodernějších zkušebních drah na světě nyní nabízí ještě více příležitostí k testování výrobků Blickle.

Příběh se píše dál

Směřování společnosti je i nadále určováno do budoucna prostřednictvím výměny generací: po několika letech práce pro společnost byli v roce 2021 doktorka Sarah Blickle-Fenner a David Blickle jmenováni jednateli skupiny Blickle. Zatímco doktorka Sarah Blickle-Fenner vede společně se svým otcem Reinholdem Blicklem mezinárodní prodej a marketing, David Blickle je jako strojní inženýr zodpovědný za oblast výroby, nákupu a technologie. Společnost Blickle tak zůstane i v budoucnu rodinným podnikem. Jak s výměnou generací, tak se dvěma novými budovami, které budou slavnostně otevřeny v roce 2023, jsme se jednoznačně zavázali k umístění v Rosenfeldu. Výstavba nové moderní polyuretanové výrobní haly o rozloze 24 000 m2 zvýší výrobní kapacitu v tomto segmentu výrobků o více než 100 %, čímž se závod v Rosenfeldu stane největším závodem na výrobu kol a kladek na světě. Architektonicky atraktivní administrativní budova poskytuje prostor pro další pracovní místa, zákaznické centrum a novou podnikovou restauraci. Celkově se společnost Blickle dívá do budoucnosti pozitivně a děkuje svým zákazníkům, zaměstnancům a dodavatelům za 70 let věrnosti.