Kolečka na otočné konzole s brzdou

Správné kolečko s brzdou pro každou aplikaci

STOP znamená okamžitě a bezpečně zastavit. U pojezdových koleček s brzdou a koleček s brzdícími zámky není prostor pro chyby. Musíte se na ně spolehnout, zejména v nebezpečných situacích. Vyžaduje to nejen respektovat pravidla bezpečnosti práce, ale i používat zdravý rozum. Nebezpečných situací totiž může v intralogistice vzniknout nespočet. Začíná to modřinami, končí pak úrazy elektrickým proudem či jiným vážným poraněním.

Pojezdová kolečka s brzdou

Blickle Rad- und Drehkranzfeststeller stop-fix

U koleček je třeba rozlišovat mezi pojmem aretace (blokace) a pojmem brzda. Rozdíl mezi aretací a brzdou spočívá v tom, že aretační zařízení se aktivuje, když zařízení stojí - zablokuje se kolečko pro další otáčení, případně otočný věnec vidlice, aby kolečko jelo jen rovně. Naproti tomu brzdu lze obecně použít pouze za jízdy ke snížení rychlosti jedoucího zařízení. V mnoha případech se však kolečka s aretací označují jako kolečka s brzdou (můžete vidět zde na obrázku). Pro zjednodušení a lepší přehlednost budeme pracovat se zaužívaným označením "kolečka s brzdou". Naše portfolio výrobků zahrnuje jak kolečka na otočné konzole s brzdou, tak i kolečka na pevné konzole s brzdou. Aretační zařízení/brzdy jsou testovány nejen v souladu s evropskými normami pro kolečka DIN EN 12526-12533, ale jsou také přizpůsobeny odpovídající pojezdové ploše. Jsou navrženy tak, aby se extrémně málo opotřebovávaly, můžete se na ně tedy dlouhodobě spolehnout.

Bezpečnost je naší nejvyšší prioritou

Chceme, abyste s našimi koly a kolečky mohli pracovat bez nehod. Proto se u našich výrobků můžete spolehnout na jediné: Pokud potřebujete zabrzdit a zařízení zaaretovat, s našimi kolečkami to zvládnete rychle a zařízení zůstane opravdu stát - a to i v nebezpečných situacích.

Jako partner pro řešení bezpečnosti přepravy máme v nabídce širokou škálu různých aretačních zařízení a brzd. To znamená, že pro každou aplikaci existuje vhodné řešení od Blickle.

Kolečka na otočné konzole s brzdou

Brzdovým systémem lze zablokovat jak valivý pohyb kola, tak i otočný pohyb vidlice v klidovém stavu (brzda kola a otočného věnce). Používají se brzdové systémy na „náběžné“ nebo „výběžné“ straně kladky, „fixní“ nebo „centrální“ systémy. Brzdový systém na „náběžné“ straně kladky, vztaženo ke směru pohybu, se nachází na přední straně kladky a „výběžný“ systém na zadní straně kladky. „Fixní“ brzdový systém se neotáčí s otočným věncem a brzdicí páka tak zůstává stále na stejném místě. „Centrální“ brzdové systémy se vyznačují tím, že lze jednou páčkou zabrzdit dvě nebo více kladek umístěných na přepravním zařízení. Výběr vhodného brzdového systému se řídí požadavkem na pohodlnost při ovládání, montážními podmínkami a bezpečnostními předpisy pro danou aplikaci.

Brzda kola a otočného věnce Blickle stop-fix
Brzda kola a otočného věnce Blickle stop-top
Brzda kola a otočného věnce Blickle ideal-stop
Centrální brzda Blickle central-stop (série LE a LK)

Brzda kola a otočného věnce Blickle „stop-fix“
(dodatek k objednacímu číslu: -FI)

Brzda kola a otočného věnce Blickle „stop-top“
(dodatek k objednacímu číslu: -ST)

Brzda kola a otočného věnce Blickle „ideal-stop“
(dodatek k objednacímu číslu: -IS)

Centrální brzda Blickle
„central-stop“

(dodatek k objednacímu číslu: -CS)

Bubnová brzda a brzda mrtvého muže Blickle
(přípona výrobku: -TB a -TM)

Nejvíce používáný brzdný systém pro nižší a střední zatížení. Vyznačuje se snadným a ergonomickým ovládáním s nízkými ovládacími silami.

Robustní, nastavitelná konstrukce pro střední a vyšší zatížení s obzvláště vysokou přídržnou silou (silové zajištění).

Fixní uzamykací systém používá silové zajištění podpořené tvarovým zajištěním. Stará se o vysoký komfort ovládání a stálou dostupnost brzd.

Současné blokování (silové zajištění podpořené tvarovým zajištěním) dvou nebo více koleček pomocí páky znamená pohodlné ovládání a uvolňování sil.

Kolečka s brzdou mrtvého muže

Vysoký brzdný účinek díky integrovaným brzdovým čelistem, které jsou díky uzavřené konstrukci z velké části chráněny proti korozi a nečistotám.

Kolečka na pevné konzole s brzdou

Na výběr jsou dvě verze pevných koleček s brzdou: Bubnová brzda Blickle a Brzda mrvého muže Blickle. U bubnové brzdy jsou dvě brzdové čelisti integrované v tělese kola při brzdění přitlačovány k litému tělesu kola, které je konstruováno jako brzdový buben. Bubnová brzda se vyznačuje vysokým brzdným účinkem, ačkoli k jejímu spuštění je zapotřebí jen malá síla. Brzdu lze ovládat různými způsoby, například táhlem nebo lankem.

Brzda mrtvého muže je založena na bubnové brzdě, ale brzdný účinek je zajištěn integrovanou pružinou, když brzda není aktivována. Brzda se uvolní, když je uvedena v činnost pomocí táhla nebo lanka. Brzdy jsou k dispozici v levém nebo pravém provedení a jsou k dispozici také pro otočná kolečka.

Další informace o bubnových brzdách a brzdách mrtvého muže.

Bubnová brzda Blickle
Brzda mrtvého muže Blickle
 
 

Bubnová brzda Blickle
(dodatek k objednacímu číslu: -TB / -TBL / -TBR)

Brzda mrtvého muže Blickle
(dodatek k objednacímu číslu: -TML / -TMR)

Zátěžová kolečka s brzdou

Pro naše zátěžová kolečka s brzdou jsou kromě výše uvedených brzd k dispozici různé blokovací systémy se systémem "Stop-Top" nebo se systémem "Radstop", které jsou pro zákazníka v sektoru zátěžových koleček dispozici jako standardní vybavení. Pro speciální aplikace v sektoru zátěžových koleček je však možné společně se zákazníkem vyvinout i řešení na míru.

Centrální brzda Blickle central-stop (série L a LH)
Centrální brzda Blickle Radstop (ovládaná nohou)
Centrální brzda Blickle Radstop (ovládaná rukou)

Centrální brzda Blickle "central-stop" pro transportní a zátěžová kolečka řady L a LH (dodatek k objednacímu číslu: -CS...)

Brzda kola Blickle „Radstop“ pro zátěžová kolečka (ovládáné nohou)
(dodatek k objednacímu číslu: -RA)

Brzda kola Blickle „Radstop“ pro zátěžová kolečka (ovládáné rukou)
(dodatek k objednacímu číslu: -RAH)