Pojezdové kladky od firmy Blickle

Ať už jde o otočné kladky či vodicí rolny – pojezdové kladky pro všechny aplikace

Různé vodicí rolna Blickle

Pojem „pojezdové kladky“ se často používá pro odlišné typy výrobků. Existují kupříkladu plastové pojezdové kladky, gumové pojezdové kladky, odpružené pojezdové kladky či pojezdové kladky z nerezové oceli. Často se tím myslí otočné kladky nejrůznějšího provedení. Pod otočnými kladkami se však rozumí kola namontovaná v otočných konzolách. Pod pojezdovými kladkami mohou být míněny také kladky, které například v případě elektricky poháněných přepravních zařízení poháněny nejsou, a tedy se pouze pasivně otáčejí spolu s daným zařízením. Často se však pod pojmem pojezdové kladky skrývají i vodicí rolny pro použití ve strojírenství a při výrobě zařízení nebo pro dopravníkové technologie. Mezi příklady použití jmenujme např. námořní jeřáby, eskalátory, stáčírny nebo regálové zakladače a průmyslové brány aj.

Otočné kladky – flexibilně otočné

Díky vertikální otáčivosti otočných kladek lze stroji a zařízeními manévrovat. Používají se v nejrůznějších oblastech: V intralogistice, ve strojírenství a při výrobě zařízení, v lékařství, potravinářství či nábytkářství. S každou oblastí i každou aplikací se pojí její vlastní speciální požadavky na použité kladky. V souladu s nornou o kolech a kladkách lze otočné kladky rozdělit do tří kategorií: přístrojové kladkykladky pro přepravní zařízení a kladky pro vysoké zatížení. Podle norem DIN EN 12526 a násl. se hovoří o přístrojových kladkách, jsou-li používány při rychlostech do 3 km/h, o kladkách pro přepravní zařízení, jsou-li používány při rychlostech do 4 km/h, a o kladkách pro vysoké zatížení, jsou-li používány při rychlostech vyšších než 4 km/h.

Kromě nosnosti rozhoduje o oblasti použití příslušného zátěžového kola také běhoun. Různé běhouny se vyznačují specifickými vlastnostmi, které jsou pro konkrétní aplikaci více, či naopak méně vhodné. Polyamidová kola se například vyznačují svou pevností a lehkým chodem na hladkých površích, kola z elastické plné gumy vynikají přesným řízením, tichým chodem a vysokou šetrností k jízdnímu povrchu a polyuretanové série vykazují nízký valivý odpor a vysokou odolnost proti dalšímu trhání. Řada našich běhounů Besthane a Besthane Soft získala v oblasti zdraví a ergonomie certifikaci od Ústavu pro zdraví a ergonomii. Obě zmíněné řady běhounů mají extrémně nízký rozjezdový, valivý a smykový odpor, takže při posunování téměř nedochází k energetickým ztrátám a vozík lze mnohem snáze táhnout i tlačit.

Přehled různých běhounů najdete zde:

Také náš vyhledávač výrobků vám může pomoci najít ten správný výrobek. Abyste se dostali až k tomu správnému výrobku pro vaši aplikaci, lze široký výběr nabízených kladek zúžit pomocí různých filtrů.

Vodicí rolny – malé rozměry s velkým účinkem

Při průměrech kol od 25 do 125 milimetrů nejsou vodicí rolny instalované ve strojích nebo zařízeních často na první pohled patrné, vykonávají tam však důležitou práci. Díky různým běhounům a diskům kol z různých materiálů v šesti různých sériích jsou možné nosnosti až do 400 kilogramů. Vodicí rolny se často používají v kolejnicích nebo vodicích lištách, v nichž pak mají velmi vysokou přesnost běhu a velmi nízkou házivost vertikálně a do stran. Pak se často mluví o vodicích kolech. Pokud jsou však kola trvale pod určitým rovnoměrným zatížením, pak se označují jako pojezdová kola. Nenajdeme je v kolejnicích, ale používají se například v manipulačních dopravníkových technologiích nebo v jeřábových systémech. V rámci standardního programu jsou rovněž k dispozici nerezové nebo elektricky vodivé varianty obou typů vodicích rolen. Přehled vodicích rolen najdete zde.

Všechny vodicí rolny lze též snadno a rychle objednat online v našem e-shopu Blickle. Ještě jste se nezaregistrovali? Přihlaste se zde!

Motorem poháněné a vlečené

Elektricky poháněná vozidla usnadňují pohybování těžkými břemeny. Nejenže poskytují úlevu od fyzicky náročných činností, ale také činí pracovní postupy flexibilnějšími a ergonomičtějšími. Zpravidla existují dva typy kladek: aktivně poháněné a pasivně se otáčející – pojezdové kladky. Ve výrobním programu Blickle naleznete doplňkové pojezdové kladky pro vaše poháněná vozidla s nejrůznějšími běhouny pro každou aplikaci.

Pokud vás zajímají elektricky poháněné kladky, podívejte se do brožury k našemu systému s elektrickým pohonem ErgoMove.

Kvalita - Made in Germany

Kvalita je u nás na prvním místě. Jsme jedním z mála výrobců, kteří stále ještě vyrábí výhradně v Německu. Abychom splnili vysoké kvalitativní nároky jsou všechny kladky od firmy Blickle zevrubně testovány v naší vlastní zkušební a testovací laboratoři na různých moderních zkušebních zařízeních, což zahrnuje: rotující kotoučové zkušební stolice pro břemena do 5,5 tun, zkušební stroje materiálů, zkoušky až do zničení materiálu nebo klimatizační skříně a tepelné komory – a to vše v souladu s normami DIN EN 12527–12533. Rovněž v našich plně automatizovaných výrobních linkách zajišťuje dodržování vysokých kvalitativních standardů firmy Blickle řada integrovaných zkušebních a kontrolních stanic.

Speciální řešení - Blickle Customizing

Nemůžete-li v rámci našeho rozsáhlého standardního programu s více než 30 000 výrobky najít odpovídající otočnou kladku či vodicí rolnu pro vaši aplikaci, nabídneme vám speciální řešení šité na míru. Společně s vámi – a pro vás – vyvineme optimální kladku přizpůsobenou vašim specifickým požadavkům a vaší konkrétní aplikaci. Díky více než 65letým zkušenostem v této oblasti a každodenním úpravám výrobků, případně díky vývojovým novinkám se můžete zcela spolehnout na know-how našich konstruktérů. Speciální realizovaná řešení se používají po celém světě a naši zákazníci si jich cení. Speciální řešení lze realizovat snadno a rychle díky naší vlastní nástrojárně.

Také máte v souvislosti s vaší aplikací specifické požadavky? Pak nám zašlete svůj dotaz nebo se spojte telefonicky s našim vyškoleným pracovníkem a my pro vás navrhneme optimální řešení.