Bezpečné přesunování vysokých zátěží

Široké portfolio kol a kladek pro těžká břemena společnosti Blickle

Na letišti nebo ve výrobní hale: Když je potřeba přesouvat tunová břemena, používají se často speciální přepravní plošiny. Nejdůležitější rozhodnutí pak musí padnout při výběru vhodného podvozku. Odolná kola a kladky jsou nezbytné k tomu, aby se dal do pohybu i ten nejtěžší náklad. Proto nabízíme široký sortiment kol a kladek pro vysoké zatížení, které mají nosnost až 100 tun.

Novou vlajkovou lodí v portfoliu kladek pro vysoké zatížení je ocelová svařovaná dvojitá kladka LSSD-GSPO 500K s nosností do 30 tun. Kladka je vybavena kvalitními koly pro vysoké zatížení z litého polyamidu, která především na hladkých podlahách poskytují minimální valivý a natáčecí odpor. Kromě kompaktní konstrukce se kladka pro vysoké zatížení vyznačuje extrémně vysokou tuhostí. Použitý otočný věnec je opravdu robustní a má čtyřbodové natáčecí ložisko.

Typické použití kol a kladek pro vysoké zatížení:

Aby přeprava probíhala hladce a zboží dorazilo do cíle bez poškození, jsou v nabídce také dodatečně odpružené verze. Tyto verze mají velmi dobré odpružení a tlumení a jsou navrženy tak, aby vyhovovaly použití v konkrétním případě. Na přání zákazníka vznikají také řešení, která jsou speciálně přizpůsobena konkrétnímu použití zákazníka. „V oblasti přepravy těžkých břemen se neustále potýkáme s výzvou sjednotit velmi vysokou nosnost s kompaktním designem,“ líčí Thomas Zimmer, vedoucí konstruktérů kol pro vysoké zatížení ve společnosti Blickle. „Naši zákazníci kladou velký důraz na vysoký komfort jízdy. Proto vidíme trend přechodu od ocelových a litých kol ke kolům s polyuretanovým běhounem, který je také šetrný k jízdnímu povrchu.“

Speciální zakázka pro letecký průmysl

Například ocelové svařované kladky Blickle pro vysoké zatížení LSD-SETH jsou dodávány pro trojnohé zvedáky firmy HYDRO s kapacitou 110 tun, mají speciální prodlouženou osu a používají se k přesnému umístění trojnohého zvedáku pod letadlo. Firma HYDRO působí na trhu více než 50 let a je lídrem v oboru produktů a projektů pro výrobu a údržbu letadel a motorů. Trojnohé zvedáky HYDRO v oblasti pozemního pomocného vybavení umožňují mimořádně hospodárnou a vysoce účinnou údržbu letadel a díky kapacitě od 2 do 210 tun pokrývají celou oblast leteckého průmyslu. „Naši zákazníci táhnou tyto trojnohé zvedáky na velké vzdálenosti za velké rychlosti a někdy i po špatném povrchu na místo, kde se práce provádí,“ říká Pamela Lanzillotti, vedoucí divize pozemního pomocného vybavení firmy HYDRO. „Proto jsme hledali speciální kladky s nízkým valivým odporem a společně se společností Blickle jsme vyvinuli vhodné speciální řešení.“

Čtyřnásobná kladka pro použití u modulárních přepravních systémů

Ocelová svařovaná čtyřnásobná kladka pro vysoké zatížení se dobře osvědčila také u jiného zákazníka z oboru letectví a letů do vesmíru. Zákazník hledal pro přepravu těžkých a citlivých letadlových komponent otočnou kladku s ochranou proti poranění nohou, která by rovněž dokázala odstranit nečistoty z jízdní dráhy. Vzhledem k tomu, že břemeno je posouváno ručně, byl důležitý i nízký valivý odpor. Pro tento účel jsme vyvinuli ocelovou svařovanou kladku pro vysoké zatížení s robustním otočným věncem. Relativně nízká vestavná výška zajistila dobrou stabilitu konzoly. Použitím čtyř kol na kladku se zatížení rozloží na větší plochu a díky tomu je manipulace snadnější. Abychom zajistili nízký valivý odpor, použili jsme litý disk kola s běhounem z kvalitního polyuretanového elastomeru Blickle Extrathane®, který je navíc šetrný k podlaze. Kladka byla vybavena ochranou proti poranění nohou, aby se předešlo poranění koly vozidla nebo odletujícími předměty. Zástěrka vyrobená z polyuretanu kromě toho odtlačuje z cesty menší předměty a zajišťuje tak nerušenou a hladkou jízdu.
Přejít k úspěšnému projektu

Čtyřnásobnou kladku pro vysoké zatížení s odpružením vyvinuli naši inženýři pro použití u individuálních modulárních přepravních systémů, u kterých je nutné přesouvat břemena o hmotnosti až 500 tun. Aby bylo možné zátěž na podkladu rozložit na větší plochu, potřeboval zákazník pro své přepravní systémy kromě hnacích kol také podpůrné kladky. Ty by měly nést pět tun a být odpruženy, aby se vyrovnaly nerovnosti povrchu. Kladka pro vysoké zatížení navržená speciálně pro zákazníka, která je vybavena dvěma polyuretanovými pružinami a čtyřmi koly ze šedé litiny s polyuretanovým běhounem z Blickle Besthane®, splnila všechny požadavky a osvědčila se pro požadované použití.

Hnací válec pro vysoké zatížení se vyznačuje extrémně vysokou nosností

Hnací válec pro vysoké zatížení s polyuretanovým běhounem Blickle Extrathane® otevírá nové možnosti. Má nosnost až 100 tun, což je téměř o 25 % více v porovnání se čtyřmi jednotlivými koly. Kromě vysoké nosnosti poskytuje řešení společnosti Blickle také více bezpečnosti a zároveň méně námahy pro zákazníka při montáži. Díky optimálnímu rozložení sil je možné použít tenčí osu kola, což znamená další úspory.
Přejít k úspěšnému projektu

Chcete se dozvědět více o funkcích kol a kladek pro vysoké zatížení? Kliknutím sem si zobrazíte naše animace!