Nejlepší-z-německých-středně-velkých-podniků_2

Společnost Blickle zastoupena v lexikonu „Nejlepší z německých středně velkých podniků“

Pod titulem „Nejlepší z německých středně velkých podniků“ přichází kolínské nakladatelství Deutsche Standards EDITIONEN se dvěma anglicky psanými svazky, představenými na letošním dni hospodářství na konferenci velvyslanců, která se konala 25. srpna 2015 na Ministerstvu zahraničních věcí v Berlíně. Každá publikace představuje zhruba 100 vybraných podniků, které reprezentují úspěšné a zodpovědné podnikání, a nabízejí tak exkluzivní pohled na v celosvětovém měřítku unikátní podnikatelské prostředí v Německu.

Svazek „THE FAMILY BUSINESSES“ navazuje na „Lexikon německých rodinných podniků“ z roku 2014 a představuje zhruba 100 rodinných firem, přičemž vždy uvádí nejdůležitější informace o jejich historii, managementu, vlivu rodiny, hlavních provozně-hospodářských a strategických datech a společenské angažovanosti.

Svazek „THE WORLD MARKET LEADERS“ uvádí zhruba 100 vybraných německých podniků, které si nárokují vedoucí postavení na světových trzích. Cílem knihy je tyto středně velké firmy, které se ve svém segmentu trhu prosadily jako „nejlepší z nejlepších“, dostat do centra pozornosti i v mezinárodním měřítku. Svazek navazuje na titul „Lexikon der deutschen Weltmarktführer“, který se dočkal nového vydání na začátku roku 2015.

Firma Blickle byla uvedena v obou těchto svazcích, stejně jako už v německých vydáních lexikonů. Náš podnik se v uplynulých 60 letech stal z malého výrobce kol pro zednická kolečka globálním hráčem, s více než 750 zaměstnanci, který je třetím největším výrobcem kol a kladek na světě.